Strechy Košice

Solárne strešné krytiny

Ako partner firmy HybridHouse a výhradný dovozca solárnej strešnej krytiny pre východné Slovensko, vám predstavujeme špičkovú solárnu krytinu Solarstone vyrábanú v Európskej únii.

Táto krytina sa montuje priamo na strešnú konštrukciu (latovanie), nie ako pri solárnych paneloch, ktoré sa montujú na klasickú strešnú krytinu, ktorú si musíte zakúpiť, čím získavate výhody estetickej a plne fuknčnej strechy. Solárnu krytinu je možné kombinovať s bežne dostupnými strešnými krytinami na našom trhu.

Solárne krytiny sa vyrábajú v rôznych moduloch – výber záleží len od vášho estetického cítenia a nárokov na výkon.

Novostavby a renovované strechy

Solárna krytina sa skvelo hodí na nové ako aj renovovované strechy.

Všetky šikmé strechy

Všetky šikmé strechy so sklonom min. 18 stupňov (pri sklone pod 18 stupňov je potrebné pridať 100% vodostesnú podložku).

Solárne prístrešky

Na rôzne dobíjacie stanice pre autá, motocykle, e – biky apod.

Historické budovy

Historické budovy, kde niesú povolené zmeny riešenia strechy.

Škridlové solárne moduly / TILED ROOF

Jedinečný strešný systém, ktorý v sebe spája moderný dizajn s praktickosťou. Solárne moduly sa inštalujú priamo na drevené laty nahrádzajúc tak tradičné škridle a to bez nákladných montáží.

Vyrábajú sa v dvoch veľkostiach a výstupných modeloch (90 a 105W) a sú kompatibilné s rozsiahlym výberom betónových a hlinených škridiel dostupných na trhu. Tieto moduly sú vyrábané v Európskej únii a sú ocenené európskym patentom EP 3 319 228 B1. Solárne moduly boli testované podľa noriem IEC 61730, aby poskytovali bezpečnú elektrickú a mechanickú prevádzku.

Najlepšia voľba:

 • Novostavby a renovačné projekty
 • Rezidenčné a verejné budovy
 • Prístrešky pre auto
 • Prístrešky a pomocné konštrukcie
 • Historické budovy kde niesú povolené zmeny riešenia strechy

Panely sú pevné a ľahké (10kg) a nevyžadujú žiadne dodatočné spevnenie s drevenou konštrukciou.

Celostrešné solárne moduly na CLICK-on systém/ FULLROOF

Najjednoduchšia a najviac škálovateľná solárna strecha 2v1 na trhu. Kompletné strešné riešenie nevyžaduje žiadne drahé montážne príslušenstvo. Solárne moduly sa inštalujú priamo na drevené laty buď na šírku alebo na výšku. Výsledkom je krása v jednoduchosti. Click-on systém najlepšie využíva štandardnú fotovoltiku. Strecha sa sama platí vyrobenou energiou. Nákladovo efektívne riešenie, ktoré porazí bežné kombinácie BAPV a bežné strechy.

Najlepšia voľba:

 • Novostavby a rekonštrukčné projekty
 • Obytné a verejné budovy
 • Prístrešky pre autá
 • Výrobné a doplnkové zariadenia
 • Fasády
 • Budovy kultúrneho dedičstva

3 rôzne horné profily na prispôsobenie sa rôznym rozloženiam, aby sa zabránilo použitiu maketových modulov v stĺpcoch.

 • Bytové domy
 • Verejné budovy
 • Všetky šikmé strechy so sklonom nad 18°

Solárny modul pre existujúce oceľové strechy a strechy so stojatou drážkou

V závislosti od vlastností falcu sa výkon modulu pohybuje od 133W do 180W. Toto riešenie je vhodné pre strechy s minimálnym sklonom 10 stupňov. Kompatibilné s Ruukki Classic.

Solárny prístrešok

Prečo by ste mali investovať do nabíjacích staníc elektromobilov?

Ako obchod by ste mali pre zákazníkov ponúkať nabíjacie stanice pre elektromobily z dvoch dôvodov. Po prvé elektromobilita sa stáva veľmi populárnou a trend neustále rastie. Po druhé sa začínajú meniť zákony. Napríklad pre každé verejné parkovanie nad 10 miest by mala byť aspoň jedna nabíjacia stanica pre elektromobily.

 

Približne 40% vlastníkov si nabíja elektromobil doma, 40% v práci a zvyšných 20% si potrebujú nabiť elektromobil na verejných priestranstvách. To znamená, že môžete prilákať až 20% majiteľov elektromobilov do vašich prevádzok ak budete mať na parkovisku nabíjaciu stanicu. Koniec koncov, väčšina ľudí by si rado dobilo auto vždy, keď zaparkujú. To pre vašu prevádzku môže znamenať viac zákazníkov ako u konkurencie, ktorá nemá dostupné nabíjacie stanice pre zákazníkov. Tak isto štúdie dokázali, že zákazníci, ktorým sa nabíja elektromobil na vašom parkovisku, trávia viac času vo vašom obchode.

Rekonštrukcia strechy – výmena starej krytiny za solárnu

Pokládka solárenej krytiny na novú strechu. Pozrite si ako rýchlo to ide oproti klasickej krytine

Ak krytina vydrží aj toto, tak môžete po nej bez problémov chodiť...

Solárna krytina SOLARSTONE hravo odolá aj ľadovým krúpam o veľkosti tenisovej loptičky vystreleným 130km rýchlosťou

Samozrejmou vlastnosťou krytiny Solarstone je aj odolnosť voči horeniu

Aká je doba návratnosti mojej investície?

Podľa našich skúseností je to zvyčajne 6-10 rokov. S rastúcimi cenami elektriny to môže byť ešte kratšie. Jednou z najdôležitejších premenných je vlastná spotreba – čím viac vyrobenej solárnej energie spotrebujete, tým kratšia je doba návratnosti.

Je v poriadku inštalovať panely, ak strecha nie je orientovaná na juh?

Na severnej pologuli sú solárne panely najúčinnejšie, keď sú inštalované na strechách orientovaných na juh. Solárne panely však majú tiež kapacitu na výrobu energie, keď je dom otočený na západ alebo východ. Môže to mať za následok až 15 – 20 % stratu produkcie, ale ak máte FV pole orientované na východ aj na západ, budete mať stabilnejšiu produkciu počas dňa.

Môžu byť panely inštalované na existujúcu strechu?

Naša solárna krytinu je building-integrated, čo znamená, že sú 2 v 1. 
Panely teda nemožno inštalovať na existujúcu krytinu s výnimkou produktu standing seam steel roof. 

Čo ak by som chcel neskôr pridať ďalšie panely?

To je možné, ak je váš inverter/menič schopný invertovať zvýšenú produkciu energie. Pre ďalšie podrobnosti nás kontaktujte.

Čo je to inverter a prečo ho potrebujem?

Solárny inverter je typ elektrického konvertora, ktorý premieňa jednosmerný prúd (DC) výstup solárneho panelu na striedavý prúd (AC), ktorý môže byť napájaný do komerčnej elektrickej siete alebo používaný miestnou elektrickou sieťou mimo siete. Väčšina domácich spotrebičov vyžaduje napájanie striedavým prúdom. Dokonca aj záťaže, ktoré vyžadujú jednosmerné napájanie (notebooky, mobilné telefóny, batérie atď.), majú vo svojom adaptéri zabudovaný konvertor na konverziu striedavého prúdu na jednosmerný. Ponúkame invertory Huawei a Solaredge pre ich bezpečnosť, spoľahlivosť a schopnosť detekcie oblúkových porúch.

Čo potrebujem vedieť o inštalácii?

Inštaláciu vykonávajú naši autorizovaní vyškolení pracovníci. Štandardnú plochu 100 m2 možno jednoducho osadiť panelmi Solarstone za jeden deň.

Aká je životnosť solárnej strechy?

Vaša solárna strecha od nás môže vydržať viac ako 25 rokov. Po 25 rokoch budete mať stále 80 % počiatočného výkonu.

Aká je cena solárnej strechy?

Cena vašej solárnej strechy závisí od množstva premenných, ako je veľkosť vašej strechy, požadované riešenie, zložitosť inštalácie atď. Ak chcete získať podrobnú cenovú ponuku, kontaktujte nás.

Existuje monitorovací systém?

Áno, invertory umožňujú užívateľovi analyzovať výrobu elektriny a zisťovať problémy a chyby pri inštalácii online a prostredníctvom aplikácie

Fotogaléria